IMAP – interaktywne przewodniki „Ścieżką w bok”

Sytuacja z pandemią koronawirusa w 2020 roku spowodowała, że wszelkie plany wyjazdów w tym roku musiałem odłożyć na półke. 😦 Konieczność pozostania w domu spowodowała jednak, że zacząłem urzeczywistniać pomysł, który świtał mi w głowie od bardzo długiego czasu. Równolegle z informacjami, które są w postaci postów na blogu, chciałem dodatkowo uzupełnić treści o pokazanie tras, granic wraz z wszelkimi znanymi mi interesującymi punktami.
Do tego oczywiście najlepiej nadają się mapy. Mapy muszą być interaktywne, tak aby jak najobszerniej pokazać to co chcę przekazać ale jednocześnie nie zaśmiecać nadmiarem jednocześnie pokazywanej informacji.
Zdecydowałem się na wybór silnika mapowego ‚gpsvisualizer’, który według mnie ma prawie wszystkie możliwości, które potrzebowałem. W ten sposób urzeczywistnił się mój pomysł, który nazwałem:


IMAP – interaktywne przewodniki „Ścieżką w bok”


Teraz tylko kwestia wprowadzenia danych do moich map. Ilość punktów, które mogę przedstawić w tych przewodnikach liczę w tysiącach, dlatego będę je sukcesywnie wprowadzał i mapy w przewodnikach będą się rozrastały z każdym dniem 🙂

Interaktywne przewodniki najwygodniej jest przeglądać na ekranie komputera lub laptopa. Z przyczyn ode mnie niezależnych interaktywne mapy nie prezentują się na smartfonach w sposób wygodny do nawigacji po nich.

Nawigacja w interaktywnych przewodnikach jest następująca:

  • mapa startowa przewodnika pokazuje wszystkie szczegółowe mapy opisane w przewodniku. Wybór interesującej mapy na mapie startowej następuje po kliknięciu w ikonę mapy szczegółowej:

  • każda mapa szczegółowa ma taki sam wygląd oraz nawigację po niej:


Zobacz pełen spis dostępnych map.