Malá Strana (Broumovsko)

Muszę przyznać, że ten kto wpadł na pomysł huśtawek z konikiem na Ziemi Broumowskiej, ich lokalizacje wybierał w miejscach, gdzie nie wpadłbym na myśl, żeby tam zaglądnąć. Nie chwaląc się, okolice znam bardzo dobrze i okazuje się, że często przechodziłem koło takich huśtawek nie zdając sobie sprawy z ich istnienia. Zdecydowanie mogę napisać, że bez pomocy znajomego, który przesłał mi gdzie mogę znaleźć koniki (i huśtawki) nie miałbym żadnych szans by się domyśleć gdzie one mogą się znajdować.
Jeden z takich punktów, na mapie topograficznej czeskiego geoportalu nazwano Malá Strana.

źródło mapy: geoportal.gov.cz

Na mapie topograficznej widać zaznaczone drzewo pośrodku łąk. Widać je również na zdjęciu lotniczym (50°33’00.0″N, 16°16’36.5″E)

źródło zdjęcia lotniczego: mapy.cz

Przygotowując się do opisania miejsc, gdzie są huśtawki i koniki przeglądałem swoje archiwum zdjęć aby próbować znaleźć tak zwany ‚kontrapunkt’ czyli miejsce, z którego widać gdzie zamierzam dotrzeć. Wspomniane drzewo pośrodku łąki odnajduje na jednej z panoram zrobionej ze wzgórza ‚Na Kostele’.

Drzewo na łące znajduje się około 100 metrów od niebieskiego szlaku turystycznego biegnącego między wąwozem „Kovářova rokle” oraz osadą Suchý Důl. Szlakiem tym szedłem już parę razy, ale po co odbijać dla jakiegoś drzewa 🙂

Docieram na miejsce.

Jest konik. 🙂

Jest huśtawka 😀

Konary drzewa niestety nie pozwalają delektować się widokami siedząc na huśtawce, dlatego jak już się ‚wyhuśtałem’ podziwiam panoramę z okolicznej łąki. Widok na Skalniak/Bor.

Oraz Ostaš i widoczne za nim Teplické Skály. W oddali zamglone Karkonosze.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s