Plewnia (Meileiche) [zn.]

Jadąc drogą krajową nr 32 z Zielonej Góry w stronę Krosna Odrzańskiego, na wysokości skrzyżowania z drogą do Radomii znajduje się parking leśny.

Była tutaj kolonia Meileiche. Swą nazwę kolonia Meileiche zawdzięczała temu, że znajdowała się dokładnie w odległości 1 mili pruskiej (7.83km) od Zielonej Góry wówczas na drodze łączącej Wrocław z Berlinem.

źródło mapy: własne

W Meileiche stało 7 domów oraz gospoda przy drodze. Wszystkie zabudowania w Meileiche zostały krótko po II wojnie światowej rozebrane.

Moja próba znalezienia jakichkolwiek śladów po osadzie zakończyła się od razu po wkroczeniu kilka kroków do lasu. ‚Ślady’ cywilizacji związane z obecnością parkingu leśnego skutecznie mnie do tego zniechęciły…

fragmenty tekstu na podstawie Wikipedii

Reklamy

3 thoughts on “Plewnia (Meileiche) [zn.]

  1. Poszperalem troche po stronie poludniowej drogi swojego czasu i rowniez nie natrafilem na slady zabudowan. Aczkolwiek przeszkadzaly poltorametrowe pokrzywy. W internecie znalezc mozna info ze gdzies w lesie kryją sie studnie po domostwach – moze prosciej bylo by zimą je odnalezc.

    • Jakoś jest regułą, że tego typu miejsca po starych zabudowaniach są strasznie zarośnięte. Jedną studnię znalazłem na tyłach nieczynnego baru – była zaadoptowana do pobierania wody dla potrzeb gastronomicznych co widać po resztkach nie rozkradzionych rur… miejsce nie nadawało się niestety na sfotografowanie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s