Alfred Nobel Dynamit Aktien-Gesellschaft

Miejsce: Dziś teren w całości leśny o powierzchni prawie 35 kilometrów kwadratowych.  Na zachód od lewobrzeżnej części Nowogrodu Bobrzańskiego, która do 1988 roku była osobną wsią Krzystkowice.

Czas: Słoneczna jesienna niedziela. Przy wjeździe na teren napotykam kilkanaście samochodów z rejestracjami ‚lokalnymi’ ale również z dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, wielkopolskiego. W trakcie objazdu terenu rowerem spotykam właścicieli i pasażerów tych pojazdów. Nie zbierają grzybów w lesie tylko biegają po terenie jak dzieci i trzaskają jedno zdjęcie za drugim. Notabene orientuję się, że zaczynam robić to samo, jeżdżę jak opętany po tym lesie betonowymi drogami trzymając aparat prawie non stop razem z kierownicą roweru…

   
   
   
   

Wyjeżdżam z terenu po prawie dwóch godzinach. Patrzę na licznik: przejechałem kilkanaście kilometrów. Patrzę na mapę: zeksplorowałem jakieś 30 procent. Byłbym tu dłużej, ale jesienny czas mnie naglił. Następnym razem BEDĘ tu dłużej.

…Alfred Nobel Dynamit A.G. – jedno z miejsc w Polsce uznawane przez entuzjastów pozostałości industrialnych za ‚Mekkę’ którą trzeba zobaczyć.

mapa_andag

źródło mapy: dag-krzystkowice.com

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s