Jelení Vrch

Samotny rowerzysta wśród czeskich grzybiarzy – tak wyglądała wyprawa na Jelení Vrch (345m n.p.m.) – najwyższy wierzchołek regionu Mohelnická brázda.

Wierzchołek (49°46’23.6″N 16°58’50.3″E) znajduje się w środku lasu.

Wyprawę rozpocząłem z miejscowości Stavenice (49°47’3.3″N, 16°58’17.4″E), mijając po drodze ciekawie zlokalizowaną przydrożną (jeszcze tak można ją nazwać?) kaplicę:

Cała trasa jest poza szlakami (fragmentami skrótem przez las) poniżej więc ślad mojej trasy na szczyt Jelení Vrch. Muszę zaznaczyć, że część dróg leśnych widocznych na mapie obecnie pozostaje drogami już tylko na mapie. W rzeczywistości okazało się, że są zarośnięte i momentami nie do przejścia a co dopiero przejazdu rowerem.

źródło mapy: geoportal.gov.cz

Reklamy

3 thoughts on “Jelení Vrch

  1. Dopiero teraz, po zdobyciu Jeleniego – solidne gratulacje za przedzieranie się szczyt z rowerem! W terenie te ścieżki zaznaczone linią ciągłą można jeszcze znaleźć ale te nakreślone przerywaną praktycznie nie istnieją. Od siebie dodam, że na jednym z drzew ktoś wyskrobał w korze JV. Poza ambonką – nic specjalnego.

  2. Dziękuję za gratulacje, fakt rowerem nie było tak prosto. Przypominam sobie te wyryte litery ‚JV’, nie skojarzyłem ich wtedy z nazwą szczytu 🙂

  3. Byliśmy tam wczoraj t.j. 7.08.2017 i tak jak piszą przedmówcy to co przerywanymi pochłonął las. Jesteśmy ciekawi czy ktokolwiek z pomysłodawców KSC był tam zawiesić choć małą karteczkę lub jakiś niewielki znak na drzewie. Bardzo irytująca górka nie dość że daleko i beznadziejne nieoznakowane dojście to nic tam nie ma. Ambona w rozpadzie granica rezerwatu nie ozn. Znajomi Czesi z KCT zapytali nas po co tam chodzimy bo tam nic nie ma i czy nie ma ciekawszych miejsc u nich w Czechach. No ale liczy się tylko Kondracki. Jak jeszcze Wałbrzych wymyśli kilka podobnych górek to już zniechęcą ludzi tym do końca

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s