Travná Hora

Naładować akumulatory – to hasło przyświeca wszystkim w aktywnym (choć też i nie tylko) wypoczynku.
Akumulatory u mnie najlepiej i najszybciej się ładują kiedy powracam do ulubionych miejsc po czym przez kilka godzin wszelkie plany dalszych celów podczas wędrówki schodzą na niższy priorytet i następuje tzw.  szwędanie wśród skałek, truptanie po ścieżkach bądź szuranie w lesie 🙂
Dzien wczesniej zrobiłem to w Górach Stołowych po dotarciu do Głazu Trzech Krzyży (co nie przeszkodzilo poźniej zaliczyć jeszcze 4 wierzchołów Korony tego dnia).

Teraz nie mogłem nie wrócic w Góry Bialskie i Złote.

Zanim nastąpiła ‚pora relaksu’ miałem jednak jeden cel – Travná hora (50°13’7.0”N, 17°0’56.2”E), która na mapie czeskiego geoportalu miała oznaczoną wysokość 1128m n.p.m. Oznaczałoby to, że jest to najwyższy wierzchołek mezoregionu Rychlebské hory, odbierając o cały metr Koronę pobliskiemu szczytowi Smrk przez wiele lat uznawanego za wyższy.

(Aktualizacja 2015-09-30: na mapie czeskiego geoportalu w 2015 roku usunięto oznaczenie wysokości 1128m n.p.m. na wierzchołku Travná hora…)

Po powrocie do domu dokonałem porównania odczytów wysokościomierza z pobytu na Trawnej Horze i wcześniejszej wyprawy na pobliski szczyt Smrk. Podsumowanie porównania wysokości jest tutaj  🙂

 

A potem juz totalny ‚reset’ na Przełęczy Trzech Granic powiązany z obiadem oraz kibicowaniem zawodnikom na trasie trwających w tym czasie zawodów MTB.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s