Hůrka

Spodobała mi się ta Hůrka. Po pierwsze klimat porannej krzątaniny miejscowych przy dźwiękach radiowęzła w czeskiej wiosce Červená Voda, gdzie znajduje się to najwyższe wzniesienie Kotliny Kłodzkiej (Kotliny rozumianej jako mezoregion).

Po drugie ciekawe to uczucie wspinać się na ‚najwyższe’ wzniesienie widząc dookoła gdzie się nie spojrzy szczyty o wiele wyższe.

Wierzchołek 585m n.p.m. (50°03’01.3”N 16°43’54.2”E)

Nieopodal na zboczu wśród drzew minąłem ukryty lekki bunkier przeciwpiechotny, jeden z tysiecy postawionych w czeskich Sudetach.

Reklamy

3 thoughts on “Hůrka

  1. Trzeba teraz uważać no w tym roku od północy, zachodu i wschodu żyto do pasa a od południa prywatne posesje ale za hostincem i placem składowania drewna idzie podejść po pastwisku na szczyt. A tam cóż? Wszystko dookoła jest wyższe. Dla informacji turystycznej w Kralikach ta “góra nie istnieje i mogą skierować do bunkrów muzeum tvrz Hurka a to jest zupełnie gdzie indziej. Kolejny pomysł z mezoregionami zupełnie nie przygotowany i nieoznaczony. Chociaż jest jakiś widok choćby na Kriżową horę z wieżą widokową

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s