Droga 457

Granica Państwa – przekraczanie zabronione„.  Dzisiaj w Sutetach i dalej na wschód aż po Krzemieniec w Bieszczadach to już historia.
Dla młodszego ode mnie pokolenia to już wręcz prehistoria – często widzę ich miny zadziwienia, czasem zazdrości kiedy współuczestniczą w rozmowach, które zeszły na temat np.  ‚najsłynniejszych’ przypadków chodzenia po szlakach granicznych w latach osiemdziesiątych XX w. Unikanie WOP-istow lub bratanie sie z nimi, obawa przed wylegitymowaniem lub tzw. czapą i końcem wędrówki kiedy ‚przypadkowo’ zawędrowało sie poza dozwolony i jedynie słuszny szlak i tak dalej – brzmią nierealistycznie dla tych, którzy zaczęli przygodę z górami w XXI wieku. Cieszę się jednak, że lubią i chcą tego słuchać – niech wieść o owych przygodach nie zaginie.

Myślałem sobie o tym jadąc bez problemów czeską drogą nr 457 Mikulovice – Vidnava – Bernartice, kiedy dostrzegłem, że droga ta przez dobre kilka kilometrów idzie wspólnie z granicą: asfalt – Czechy; pobocze – Polska.

… A na południe rozciągał się widok od Gór Opawskich po Góry Złote.

 

Reklamy

One thought on “Droga 457

  1. Reblogged this on Graniczne Ścieżki and commented:

    Zacznę swój pierwszy wpis cytując swojego posta z ‚Ścieżką w bok’. Właściwie to wtedy, jadąc z wiosennej wyrypy pomyślałem aby spróbować ‚poblogować’ na temat granic międzypaństwowych.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s