Puszcza Śnieżnej Białki

I jeszcze jedno krótkie fotograficzne podsumowanie Worka Bialskiego – przepięknego dzikiego zakątka polskich Sudetów. Na pewno będę tu z przyjemnością wracał w każdą pogodę:

Reklamy

2 thoughts on “Puszcza Śnieżnej Białki

  1. Tak to prawda jest to miejsce magiczne!!! Mokre i pełne zapachów do czerwca, latem zmieniające kolory, pełne odgłosów przyrody, w 2003 roku szliśmy z Bielic szlakiem przez Puszczę Śnieżnej Białki aż na Śnieżnik i spotkaliśmy przez cały dzień 6 osób. W 2008 roku idąc z Bielic na Rudawiec i dookoła Worka Bialskiego mijanych osób było 11 przez cały dzień. W 2013 w bardzo złą pogodę tylko z Bielic na Rudawiec spotkaliśmy ponad 70 w 3 godziny marszu. „Chadzaczy” koronnych jest coraz więcej, ale to i dobrze bo są to przeważnie ludzie spokojni, ludzie miłujący góry. Jednak o pełną samotność na łonie przyrody w takich dawniej odludnych zakątkach coraz trudniej. No chyba, że wcześnie rano lub pod wieczór

    • to prawda, z biegiem lat coraz więcej spotyka się osób w miejscach, które kiedyś były wręcz odludne – tak jak właśnie Góry Bialskie. Chce i życzę sobie jednak aby nawet napotkane tłumy były jak wspomnieliście – ludźmi miłującymi góry. Ciężko mi to pisać, ale np. wspaniałe Karkonosze przestały już takimi być w miejscach ‚najpopularniejszych’ – ze względu na ludzi którzy te miejsca odwiedzają… szkoda.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s