Boží hora

Ciągle leje.

Wspinam się po śliskich kamieniach na najwyższe wzniesienie Przedgórza Paczkowskiego (Žulovská pahorkatina) – Boží hora. Na szczycie wzniesienia znajduje się neogotycki kościół Matki Boskiej Bolesnej, zbudowany w latach 1878 do 1880. I tylko ten zamglony kościól widzę oprócz deszczu.

Wierzchołek (reper) 527,4m n.p.m. (50°18’36.9″N, 17°06’44″E).

Reklamy

4 thoughts on “Boží hora

  1. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony zarówno infrastrukturą (ławki, stoły, wiaty, ba nawet sławojka jest::)) jak i widokami ze szczytu – wycięte drzewa odsłaniają rozległą panoramę!

    • Zazdroszczę widoków, jak tam byłem to miałem tylko ścianę deszczu od kilku dni, infrastruktura – no cóż Czesi ‚zaskakują’ w wielu miejscach w Sudetach 🙂

  2. Pierwsza zdobyta góra do Korony Sudetów Czeskich. Z miejscowości Żulowa długie podejście bo to w końcu droga krzyżowa. U góry stwierdziliśmy to samo co poprzednicy, a pogoda była piękna i widoki też, aż do Jawornika i w stronę Paczkowa. Reper w ścianie kaplicy. Można stamtąd dostać się szybko przez Nyżnierowskie Vodopady do Bielic i na Kowadło od czeskiej strony kogo nie obliguje pozostawione auto w Żulowej. W samym mieście pustki a była niedziela. Żulów nie spotkaliśmy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s