Popiel

Zdobycie tego najniższego, jeśli chodzi o wysokość bezwzględną, szczytu Korony Sudetów Polskich polegało na przejściu 200m przez pole po czym następne 200m przebijania przez chaszcze leśne.

Wierzchołek (50°48′30.46″N 16°30′43.19″E) został zagospodarowany dwiema ławeczkami, z których jedna już niestety przeszkadzała niektórym wcześniejszym zdobywcom.

Wracając przez pole, w kierunku wschodnim roztaczał się ładny widok ze Ślęzą w tle.

Proponowana trasa dotarcia na wzgórze:

źródło mapy: geoportal.gov.pl

Reklamy

6 thoughts on “Popiel

  1. Ławeczka? W październiku zeszłego roku jeszcze jej tam nie było tylko ten betonowy słupek, reper w ziemi i nazwa wzniesienia wyryta na drzewie.

  2. W tym roku już po ławeczkach ani śladu. Reper tam gdzie trzeba i żelbetonowy słupek jeszcze jest. Duża kartka A4 na drzewie. Z Popiela widoków brak, bo w chaszczach. Mapka bardzo nam ułatwiła orientację. Przejście przez pole oziminy, ale jeśli tak, jak oznaczone na mapce powyżej to już trzeba rzepakować. Zdobywców musi być sporo bo skrajem pola wydeptali już ścieżkę na szczyt. Zmiana też jest w kartografii bo na większości map samochodowych, krajoznawcych itp. droga za Makowicami w stonę Boleścina ozn. jako gruntowa, obecnie z Makowic do Krzyżowej droga jest asfaltowa tylko jakieś 50m od niej trzeba wjechać w polną na Boleścin. Dzięki temu można wybrać się do Krzyżowej od tej strony i przy okazji zwiedzić pałac i zabudowania fundacji. Oprócz tego poznać kawał historii II wojny światowej i nie tylko. Polecamy! Z zamieszczoną mapką idzie się na Popiel jak po sznurku.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s