Bażynowe Skały

Można tu spędzić cały dzien. Skały porozrzucane są na dość dużym obszarze Hutniczego Grzbietu, sporo z nich jest pochowanych w lesie.

Bażynowe Skały zostały zresztą świetnie opisane w Naszych Sudetach, więc nic tu po moim wychwalaniu się na ten temat.

Jedna rzecz, która zaskoczyła mnie (po raz kolejny po wieloletniej niebytności w jakimś miejscu) to zmiana trasy zielonego szlaku Ścieżki nad Reglami. Szedłem sobie nim w stronę Odrodzenia rozmyślając od Jaworowej Łąki jak to sobie odpocznę przy Rudnicy i Maszkarze ładując brakujące węglowodany; dochodzę do Petrovki a tu buch – permanentny szlaban – przejścia niet, zielonym do góry a nie prosto. KPN rządzi. Przeglądając internet po tej niespodziance, szukając odpowiedzi na ‚dlaczego?’, opadły mi ręce po tym co znalazłem – wersje pewnie każda prawdziwa to – ochrona przyrody (to standard tłumaczeń KPN),  zniszczony szlak. Więc ja na to tak – ten odcinek zamkniętego szlaku był uczęszczany przez góra setkę osób rocznie, nigdy idąc tam w przeszłości nikogo nie spotkałem, jeśli już ktoś tam szedł to na pewno był to ktoś kto chce być W ZGODZIE z przyrodą a utrudnienia na szlaku mu nie przeszkadzają. Jasne, lepiej wyremontować szlak uczęszczany przez setkę osób dziennie (proponuje dostosować go dla szpilkowców), albo wręcz wybudować 6-metrowej szerokości autostradę jak to ma miejsce pomiędzy górną stacją wyciągu na Kopę a Śląskim Domem (KPNowi zwracam uwagę, że na tej autostradzie nie zamontowali ekranów dźwiękochłonnych, co jest sprzeczne z ochroną przyrody biorąc pod uwagę panujący tam hałas generowany przez sporą część  użytkowników tejże autostrady).

Piszę to, bo chce aby wrócił stary przebieg zielonego szlaku Ścieżki nad Reglami przy Bażynowych Skałach. Nikomu to nie przeszkadzało, a tym którzy pamiętają starą drogę zapewne włącza się ‚non-konformizm’ tak jak mi…

I proszę o usunięcie napisu ‚Bażynowe Skały’ z drogowskazu, dopóki nie wróci stary szlak.

Na zakończenie wracając do tematu posta – za gościnę w pobliskiej Chatce AKT gorąco dziękuję 🙂

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s