Obejście Skalnika od północy.

Tak jak w tytule: droga omija wzniesienie Skalnika – jest cały czas ‚po płaskim’ 🙂 Polecana alternatywa w czasie pogody ‚gastronomicznej’ jeśli idąc niebieskim szlakiem od Wołka chce się jak najszybciej dotrzeć do wiaty przy Kamiennej Ławce.

Droga odbija od niebieskiego szlaku w kierunku północnym (N50°49.118; E15°54.792) i dochodzi do Kamiennej Ławki (N50°48.558; E15°52.895) ze wspomnianą wiatą. Po drodze mijamy malutki schron (niestety zniszczony i mocno zabrudzony). Łącznie ok. 2,8km.

Kilkadziesiąt metrów przed Kamienną Ławką ciekawy głaz ze znakiem myśliwskim, niewidoczny z pobliskiego czerwonego i żółtego szlaku – ciekawe ile osób, którzy tam szli o nim wie?

Trasa w Google Maps

Reklamy

2 thoughts on “Obejście Skalnika od północy.

  1. Tak wiem, Twój post o kamieniach świetnie opisuje trasę na Skalnik, więc stwierdziłem że nie będę Cię powielał w swoich postach. Jeśli nie masz nic przeciwko, będę dołączał odnośniki do Twoich stron, jeśli będą one dotyczyły moich obserwacji. Zauważyłem bowiem że łazimy często tymi samymi ścieżkami 🙂
    Co do gołoborza – mnie też ono intryguje by tam dotrzeć, niemniej jednak na Skalniku jestem ciągle albo przelotem, albo z moim kilkuletnim synem (Ostra Mała to jego ulubione miejsce), więc czesanie lasu do gołoborza jak na razie odpadało.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s